Vítejte, můžete se přihlásit nebo registrovat.
Infra topení Pion theromglass Infra topení Pion theromglass Infra topení Pion theromglass

Infratopení PION ThermoGlass

PION ThermoGlass 440 ,660, 1100, 1400 W

Jedinečná technologie odzkoušená na vesmírné stanici!

Jedinečná technolgie založená na přenosu tepla pomocí uhlíkových nanovláken a elegantní design, to jsou dva faktory, které z topných panelů PION Thermo Glass dělají vyjímečný a originální výrobek nejen na českém, ale i na evropském trhu.

Infračervená topná tělesa PION Thermo Glass se prodávají s nadstandardní pětiletou zárukou. Vysoká účinnost a ekonomičnost provozu vychází z metody předávání tepla prostřednictvím infračerveného záření.

   Infrapanely ThermoGlass

Nabízíme čtyři různé úrovně výkonu v hliníkovém stříbrném rámečku s dokonale průhledným Thermosklem. To vše více než o 30 % levněji než konkurence.

 

 

 

Jedinečná technologie

Thermo Glass - vrstvené topné sklo s karbonovými nanovlákny 

pion thermoglass konstrukce
  1. Vysokopevnostní kalené sklo
  2. Vrstva "Thermo Glass Infra-red ceramic" 
  3. Výhřevná vrstva "Thermo Glass Nano Energy"
  4. Vzduchová vrstva jako tepelná izolace
  5. Vrstva odrážející infračervené záření
  6. Vysoko pevnostní kalené sklo 
  7. Ochranná vrstva zesilující odraz infračerveného záření 

Unikátní výhřevná vrstva "Thermo Glass Nano Energy" tvořená uhlíkovými nano vlákny se vlivem průchodu elektrického proudu zahřívá a spolu s jedinečnou zcela průhlednou keramickou vrstvou "Thermo Glass Infra-red Ceramic" zajišťuje vznik infračerveného záření v dlouhovlnném pásmu.

Dlouhovlnné IR záření je dnes nejefektivnějším způsobem jak přeměnit elektrickou energii na teplo. Toto tepelné záření má schopnost nahřívat objekty snáze než teplo vyprodukované plynovým topením či klasickým elektrickým vytápěním. Až 80 % záření je absorbováno předměty v místnosti.

Samotný princip topení pomocí IR záření není nový. Skutečně inovativní je až spojení několika unikátních vlastností tělesa PION:

 Ideální vlnová délka 2–13 mikrometrů

Právě tento vlnový interval vychází z biologické podstaty člověka a jeho vnímání tepla. My sami totiž teplo na těchto délkách infračerveného záření vyzařujeme. Tentýž interval vyzařovaní tepla ovšem známe už po staletí z vytápění kachlovými kamny či, ještě dříve, hliněnou pecí.

pion spektrum

 Minimální hmotnost

Díky jedinečné subtilní konstrukci a užitým moderním technologiím váží nejvýkonnější těleso řady PION ThermoGlass s výkonem 1400 W pouhých 9,7 kg (pro srovnání konkurenční infrapanel
dosahuje hmotnosti až 30 kg!).

Instalace topných panelů je velmi jednoduchá.

Infratopení PION ThermoGlass je nejlépe umístit na strop nebo  stěnu místnosti. Topná strana  tělesa je zahřátá až na 180 °C, rovnoměrně vyzařuje tepelné paprsky a zahřívá okolní povrchy, které akumulovaným teplem ohřívají okolní vzduch. Narozdíl od běžného konvektivního vytápění je odlišné výškové rozložení teploty, vzduch u podlahy je teplejší než vzduch v úrovni hlavy stojícího člověka, takže se člověk cítí velmi příjemně.

Upevnění topného tělesa, ať už na zdi nebo pod stropem, je konstruováno tak, aby zaručovalo vzduchovou mezeru mezi tělesem a nosnou konstrukcí. I přesto, že topná deska tělesa dosahuje teploty až 180 °C, díky unikátní tepelné izolaci a speciální vrstvě odrážející infračervené záření nepřesáhne teplota zadní strany tělesa 50 °C, čímž je nosná konstrukce chráněna před přehříváním.

Více informací o instalaci naleznete ZDE.

Instalace panelů