Vítejte, můžete se přihlásit nebo registrovat.
Topné panely Pion Topné panely Pion Topné panely Pion Topné panely Pion Topné panely Pion
Vítejte na www.dvere-okna.dvena.cz - společnosti Dveře-okna-Dvena s.r.o.
 
Infrapanely

INFRAPANELY THERMOGLASS

Jedinečná technolgie založená na přenosu tepla pomocí uhlíkových nanovláken a nedostižný elegantní design, to jsou dva faktory, které z topných panelů PION Thermo Glass dělají vyjímečný a originální výrobek nejen na českém, ale i na evropském trhu.

Okna-dveře-Dvena

INFRATOPENÍ PION CLASSIC

Vysoká účinnost a ekonomičnost provozu. Elegantní zpevněný korpus z aluminiové slitiny. Nevelké rozměry, originální topná deska, která vyzařuje teplo ve velkém úhlu – to je jedna z mnoha výhod, díky nimž se stalo stropní těleso PION jedničkou ve své kategorii.

Účetní Hradec Králové

PRŮMYSLOVÉ INFRAPANELY

Konečně elegantní a zároveň úsporné topení i pro vás! Infračervená topná tělesa PION se prodávají s nadstandardní pětiletou zárukou. Vysoká účinnost a ekonomičnost provozu vychází z metody předávání tepla prostřednictvím infračerveného záření.

Zaměření oken a dveří

PORADENSTVÍ A JAK FUNGUJE

Oproti běžným způsobům vytápění můžete s infratopením PION každou zimu ušetřit až 40 % nákladů. Jak je to možné? Oproti srovnatelnému konkurenčnímu infratopení ušetříte při pořízení PIONu více než 30 % pořizovací ceny. Tyto služby jsou zcela zdarma.

 

 

Infratopení

Poradíme Vám, jak nejvýhodněji a nejúčiněji topit. Prodej infratopení Pion. Stropní infratopení - řešení formou Thermoglass infrapanelů či panelů na stěnu. Panely Thermoglass mají nejvyšší podíl sálání z prodávaných panelů.

Infrapanel ThermoglassInfračervené záření (také IR, z anglického infrared) je elektromagnetické záření s vlnovou délkou větší než viditelné světlo, ale menší než mikrovlnné záření. Naše tělesná tkáň produkuje v důsledku metabolických procesů teplo, kterého se zbavuje převážně ve formě infračerveného záření. Proto je kupříkladu možné vidět lidské tělo i v noci pomocí infračervených kamer. Ještě obecněji, každé těleso, které má větší teplotu než je teplota absolutní nuly je zdrojem infračerveného záření. Vlastnosti infračervených paprsků jsou důvodem, proč dokážeme vnímat teplo, které k nám přichází ze slunce, i za studených zimních dní.

Každoročně zažíváme zajímavý paradox: když v zimě pobýváme v místnosti, kde se teplota vzduchu pohybuje kolem 18 °C, musíme si vzít svetr, aby nám nebyla zima. V létě však můžeme být v místnosti se stejnou teplotou jen tak v tričku a chlad nepociťujeme. Jak je to možné? Díky infračervené energii! To ona zahřívá objekty kolem nás, které zase následně předávají teplo dál, i našemu tělu.

Infrazáření přenáší teplo. Každý den se s ním setkáváme, když vnímáme horko ze slunce, ohně, radiátoru nebo rozpáleného chodníku. Naše tepelně citlivá nervová zakončení v kůži dokáží rozeznat rozdíl mezi vnitřní teplotou těla a vnější teplotou kůže.

Infračervené záření je absorbováno objekty v místnosti a ty následně vyzařují teplo zpět do prostoru. Tyto vlny neviditelného světla jsou také pohlcovány pokožkou a pronikají do lidského těla. Tělo, které je v důsledku metabolických procesů zdrojem tepla se na druhé straně ochlazuje vyzařováním v oblasti infračerveného záření. Dojde-li k rovnováze mezi infračerveným zářením přijímaným a vyzařovaným dostaví se pocit tepelné pohody.

Tyto vlastnosti infračervených paprsků jistě hrály svou roli, když NASA vyvíjela materiály sloužící k produkci sálavého tepla během kosmických letů. Podobný typ materiálů se také využívá v porodnicích, když je třeba zahřívat předčasně narozené děti.